Leczenie alkoholizmu

Specjaliści od uzależnień zwracają uwagę na to, że leczenie alkoholizmu i uzależnień to proces długotrwały a jego powodzenie w największej mierze zależy od nastawienia pacjenta i jego zdolności do kontrolowania nałogu. Współczesna medycyna i psychologia coraz lepiej radzi sobie z uzależnieniami ale równocześnie można odnotować wzrost zachorowań na takie przypadłości. Wsparcie dla pacjenta płynące zarówno ze strony najbliższych jak i fachowych ośrodków pomocy to ogromna siła pomagająca rozprawić się z nałogiem. Leczenie uzależnień jest trudne jednak możliwe i to jest najlepsza wiadomość jaką może otrzymać pacjent. Dobranie odpowiednich form terapii, zaangażowanie w proces leczenia oraz czas może przynieść wspaniałe efekty. Nasz Gabinet Poznań uczestniczył już w sukcesach w walce z nałogiem alkoholowym wielu osób dlatego dziś posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby jeszcze skutecznie pomagać uzależnionym.

Kompleksowe leczenie uzależnień w Klinice Poznań

Do najważniejszych czynników jakie rozstrzygają o sukcesie procesu leczenia uzależnień zaliczamy:

  • silną wolę pacjenta i chęć rozstania się z nałogiem;
  • wsparcie rodziny i najbliższych;
  • odpowiednio dobrane metody leczenia.

Synergia tych trzech czynników daje najlepsze efekty jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu. Równocześnie żadna terapia nie może dać gwarancji 100% skuteczności. Dzieje się tak, że ostateczny sukces zależny jest od pacjenta – jego wyborów i zdolności kontrolowania nałogu. Jednak dobre efekty leczenia da się uzyskać w dużej liczbie przypadków. Jednak zanim pacjent będzie mógł powiedzieć że pokonał chorobę alkoholową będzie musiał przejść długą i nieraz żmudną drogę. Nasz Gabinet Poznań towarzyszy w niej pacjentom służąc kompleksową pomocą na każdym etapie leczenia. Wiedza oraz doświadczenie mogą stanowić element rozstrzygający kiedy zabieramy się za leczenie alkoholizmu.

Zobacz również:

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...
Zachęcamy do kontaktu: Esperal tel. +48 124 447 967